Wywóz odpadów
Poznań

Jak można rozliczyć się za wynajęty kontener w Poznaniu?

Nasza firma stawia na różne formy rozliczenia za wynajmowane pojemniki, ponieważ doskonale rozumiemy, że każdy nasz klient może mieć inne oczekiwania. Osobom, które stawiają na wygodne rozwiązania, oferujemy przedpłatę na konto i w tym przypadku rozliczenie odbywa się na podstawie wystawionej proformy przed dostawą. Osobom, które stawiają na tradycyjne rozwiązania, możemy zaproponować rozliczenie gotówkowe i jeśli właśnie na takie się zdecydujesz, to powinieneś mieć odliczoną sumę w dniu, w którym nasz kierowca zjawi się z kontenerem.

 

Co wpływa na cenę wywozu odpadów z Poznania i okolic?

Każdy nasz klient musi liczyć się z tym, że cennik wywozu odpadów z Poznania i okolic jest ustalany indywidualnie, a ostateczne koszty zależą od różnych aspektów. Kluczowe znaczenie ma tutaj rodzaj odpadów, jakie chcesz wywieźć z naszą pomocą. Inny cennik będzie Cię obowiązywał za wywóz czystego gruzu, a więc w postaci resztek betonu, cegły lub ceramiki, a inny za odpady zmieszane z placu budowy, czy po remoncie.

Jeszcze inaczej wyceniamy wywóz większych gabarytów, materiałów izolacyjnych, czy nawet odpadów zielonych. Na cennik wywozu odpadów z Poznania i okolic wpływa również to, jaki kontener będziesz chciał wykorzystać. W tym przypadku wybór mniejszego pojemnika oznacza niższe koszty, a większego wyższe. Istotne znaczenie ma również to, gdzie mamy Ci dostarczyć pojemnik na odpady remontowo-budowlane.

Jeśli w grę wchodzi transport na krótkim dystansie, to cennik będzie przystępniejszy, a jeśli na dalszym, to musisz spodziewać się wyższych stawek, co jest oczywiście podyktowane dłuższym dojazdem, czy większym zużyciem paliwa. Jednak pamiętaj, że zawsze staramy się sprostać oczekiwaniom wszystkich klientów i wyróżnić na tle konkurencji, więc nadal możesz liczyć na bardzo atrakcyjne stawki.

 

Jakie wymiary mają kontenery?

Do swojej dyspozycji zawsze masz kilka solidnych kontenerów, które zostały wykonane z trwałych i solidnych surowców. Poszczególne z nich różnią się jednak pojemnością oraz gabarytami. Najmniejszy z naszych konstrukcji to kontener KP5 i jego wymiary to 3,4 x 1,7x 0,7 m. Tuż obok czeka kontener KP7 o wymiarach 3,4 x 1,7 x 1,1 m oraz kontener KP14 o wymiarach 3,8 x 2,3 x 1,6 m.

 

Skąd wiedzieć, który kontener będzie odpowiedni?

Jeśli chcesz mieć pewność, że trafi do Ciebie odpowiedni kontener, to przy wyborze zawsze powinieneś mieć na uwadze rodzaj prowadzonych prac oraz ilość zebranych odpadów. Jeśli mimo wszystko nadal nie będziesz wiedział, który kontener zapewni Ci sprawny wywóz odpadów remontowo-budowlanych z Poznania lub okolic, to koniecznie nas o tym poinformuj.

Nasi pracownicy dysponują szeroką wiedzą o posiadanych rozwiązaniach, więc zawsze są w stanie udzielić Ci wskazówek, a nawet wskazać, który pojemnik sprawdzi się przy wywozie konkretnych odpadów. Dzięki temu zawsze masz szansę na sprawne usunięcie zebranych odpadów i to w naprawdę dobrych stawkach.

 

Jakich odpadów nie powinieneś umieszczać w naszych kontenerach?

Kontenery, które Ci udostępniamy, dedykowane są do wywozu czystego gruzu, zmieszanych odpadów remontowo-budowlanych oraz innych śmieci. Nie powinieneś ich przeznaczać do wywozu szkodliwych substancji, leków, czy odpadów medycznych. Naszych pojemników nie powinieneś też wykorzystywać do wywozu resztek żywności, elektroniki, czy innych tego typu produktów.

 

Czy wynajem kontenerów oferowany jest także poza Poznaniem?

Jak najbardziej! Jesteśmy profesjonalną firmą, która pragnie zapewnić wsparcie każdemu, kto będzie musiał zmierzyć się z wywozem odpadów remontowo-budowlanych. Tym samym na nasze wsparcie mogą liczyć jednakowo mieszkańcy, przedsiębiorcy oraz instytucje użyteczności publicznej z Poznania, oraz okolicznych miejscowości. Pamiętaj, że jesteśmy w stanie dostarczyć Ci pojemnik w dowolne miejsce, w tym również tam, gdzie nie ma jeszcze dobrych dróg.

 

Czy w Poznaniu uda mi się oddać za darmo gruz?

Tak, bo do swojej dyspozycji masz PSZOK, czyli punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Musisz jednak wiedzieć, że korzystanie z tego typu punktów w Poznaniu ma pewne ograniczenia i nie każdy będzie mógł tutaj oddać za darmo zebrany gruz, czy inne odpady remontowo-budowlane. Przede wszystkim punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych przyjmuje za darmo gruz od właścicieli nieruchomości z Poznania w ramach opłaty za zagospodarowanie odpadami.

Przyjmowane są jednak tylko wybrane rodzaje odpadów komunalnych i jeśli będziesz chciał oddać gruz, to musi on być czysty, a więc bez innych odpadów budowlanych. PSZOK chętnie przyjmie resztki cegły, betonu, czy nawet ceramiki. Poza tym limit roczny to 100 kg, więc jeśli zbierzesz go więcej, to już musisz szukać alternatywnych sposobów na uprzątnięcie gruzu.

 

Gdzie w Poznaniu oddam za darmo odpady remontowo-budowlanych?

Podobnie jak przy pytaniu powyżej – jako mieszkaniec Poznania masz możliwość skorzystania z punktu PSZOK. W Poznaniu działa jeden punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych i zlokalizowany jest na ulicy 28 Czerwca 1956 r., czyli na tej, które biegnie od Rynku Wildeckiego w kierunku południowym. PSZOK przyjmuje odpady w ustalonych godzinach, więc lepiej wcześnie ustalić, kiedy możesz się do niego zgłosić z odpadami remontowo-budowlanymi, czy innymi śmieciami